ביטוח דירה

ביטוח דירה

ביטוח דירה משתייך לענף הביטוחים האלמנטאריים. ביטוח דירה מבטיח כיסוי מפני כל נזק העלול להיגרם לדירת הלקוח ולרכוש הנמצא בדירה וזאת כתוצאה מפריצה, שריפה, שיטפון, רעידת אדמה ועוד.

ביטוח דירה נעשה על פי חוזה התקשרות בין החברה המבטחת לבין למבוטח, בעל הדירה. חוזה התקשרות זה נקרא בעולם הביטוחי- פוליסה. הפוליסה תפרט את כל הרכוש שאותו הלקוח ביטח, את ערך הרכוש המבוטח בדירה, באילו מקרים ישולם סכום הביטוח למבוטח ומהו הסכום שאותו משלם הלקוח המבטח את דירתו לחברה המספקת לו את הפוליסה.

השתתפות עצמית

פוליסות הביטוח האלמנטארי כוללת בדרך כלל סעיף הנקרא: השתתפות עצמית. סעיף זה הוא סכום הנזק שאותו ישלם הלקוח המבוטח מכיסו. ההשתתפות העצמית באה לשרת שתי מטרות: האחת היא למנוע תביעות קטנות שסכומן נמוך מגובה סכום ההשתתפות העצמית והשנייה היא, על ידי כך שחברות הביטוח נותנות ללקוח תמריץ מסוים לשמור על רכושו וזאת על ידי סעיף ההשתתפות העצמית, הן מביאות להקטנת הסיכון המוסרי שלהן.

ביטוח דירה - מה הוא כולל?

ביטוח דירה מורכב משני חלקים:

ביטוח דירה למבנה - ביטוח זה ישמש כיסוי למבנה הדירה במקרה וייגרם לו נזק. הסעיפים העיקריים שביטוח דירה מבנה מכסה הוא במקרה של נזקי מים, התפוצצות בלון גז, נזקי טבע, רעידת אדמה ואש.

ביטוח דירה מבנה כולל ביטוח של קירות הבית וכל מה שצמוד לקירות. במקרה בו נגרם נזק, חברת הביטוח תבדוק באם הנזק הוא בהתאם לסעיפי הכיסוי המצוינים בפוליסה ואם אכן הנזק תואם לכתוב בפוליסה, החברה תשלם ללקוח פיצוי בגין אותו נזק.

ביטוח דירה לתכולת הדירה - ביטוח הוא כיסוי לתכולת הדירה במקרה וייגרם לה נזק. סעיפי ביטוח דירה תכולה עיקריים הם: נזקי אש, התפוצצות של בלוני הגז, פריצה, נזקים הנגרמים ממים, נזקי טבע, נזקי רעידת אדמה ונזקים הנגרמים מזדון.

אם הנזק שנגרם לתכולת דירתכם ונכלל בסיכונים המבוטחים הרשומים בפוליסה, חברת הביטוח תשלם לכם פיצוי כספי בגין אותו נזק.

בעבר, הייתה רק אפשרות אחת של ביטוח דירה תכולה, כיום יש אפשרות נוספת שבה הלקוחות יכולים לבטח את התכולה של ביתם על בסיס כל הסיכונים, דהיינו, כל נזק תאונתי או מקרי שנגרם לתכולת הדירה. במקרה והלקוח עושה פוליסת ביטוח תכולה המכסה את כל הסיכונים ונגרם נזק כלשהי לתכולת הדירה, חברת הביטוח בודקת אם נזק זה אינו מוגדר כנזק שהוצא מהכיסוי הביטוח, כלומר החרגה ולאחר בדיקה זו היא משלמת ללקוח פיצוי כספי בגין התכולה שנפגעה.

ביטוח דירה - תוספות

ביטוח צד שלישי - זוהי תוספת הבאה כאפשרות נספח של ביטוח דירה. תפקידו של ביטוח צד שלישי הוא להבטיח כיסוי ביטוחי למבוטח עצמו, באם הוא גרם נזק לרכוש או לגופו של צד שלישי.

ביטוח תכשיטים - נספח ביטוחי נוסף לביטוח דירה. ביטוח זה מבטיח כיסוי לתכשיטים הנמצאים בדירה כחלק מתכולת הבית ונקרא ביטוח תכשיטים מקיף או על בסיס כל הסיכונים, האומר כי התכשיטים של הלקוח מבוטחים בכל שטחה של מדינת ישראל.

ביטוח חבות מעבידים - תוספת ביטוחית זו לצד ביטוח דירה, באה על מנת להבטיח כיבוי למבוטח עצמו, במקרה זו נגרם נזק גופני לאחד מעובדי משק הבית שלו.

ביטוח דירה הוא ביטוח חיוני לביטחון ולשקט הנפשי שלנו. רוב חברות הביטוח בישראל המציעות ביטוחים אלמנטאריים מציעות גם ביטוח דירה. רצוי לעשות סקר שוק מקיף ולבחור בביטוח דירה המתאים לך.

הגן על המבנה ותכולת הדירה שלך - ביטוח דירה

כלל ביטוח


חברת כלל ביטוח היא מקבוצת IDB של נוחי דנקנר. חברת האחזקות IDB היא אחת החברות החזקות במשק והיא מחזיקה חברות כמו כלל ביטוח...

ביטוח הראל


חברת ביטוח הראל, מעניקה שירותי ביטוח ללקוחותיה הן הפרטיים והן העסקיים. ביטוח הראל, קיימים בשוק ענף הביטוח זה שבעים שנה..

ביטוח ישיר


היום בישראל פועלות 14 חברות ביטוח. שתיים מן החברות הן חברות לביטוח ישיר: ביטוח ישיר ו- AIG ישראל..

ביטוח מנורה


מנורה מבטחים, היא חברת ביטוח אשר מעניקה שרות נרחב של פתרונות ביטוחים. ברבות השנים, רכשה לעצמה מנורה ביטוח מוניטין רב..

ביטוח רכב


ביטוח רכב נחלק לשלושה תחומים עיקריים: • ביטוח חובה לכלי רכב.• ביטוח רכב צד ג'.• ביטוח מקיף לרכב...

ביטוח מגדל


כששומעים את המילה ביטוח מגדל, מיד נזכרים בסלוגן הנפלא: "טוב שיש מגדל מאחוריך". סלוגן זה הוא המאפיין העיקרי של ביטוח מגדל..

חברות ביטוח


ביטוח דירה


ביטוח דירה משתייך לענף הביטוחים האלמנטאריים. ביטוח דירה מבטיח כיסוי מפני כל נזק העלול להיגרם לדירת הלקוח...

ביטוח נסיעות לחו"ל


ביטוח נסיעות לחול ביטוח נסיעות לחו"ל מיועד לאנשים בכל גיל הנוסעים לחוץ לארץ, לטיול, לימודים, חופשה קצרה, עבודה או שהות ארוכה...